Zaznacz stronę

Leksykon: SaaS

SaaSSaaS – od ang. Software as a Service, czyli oprogramowanie jako serwis – jest to model biznesowy chmury obliczeniowej, w którym oprogramowanie jest przechowywane na serwerze u dostawcy, a klient z niego korzysta poprzez przeglądarkę lub inny interfejs umożliwiający interakcję z użyciem internetu.

Główna korzyść w SaaS

W modelu tym utrzymanie infrastruktury i serwisowanie aplikacji pozostaje po stronie dostawcy, a klient wyłącznie korzysta z usługi nie przejmując się ciągłością jej działania.

W modelu SaaS zazwyczaj wykorzystuje się opłaty abonamentowe za dostęp do programu. Przykładów takiego oprogramowania jest wiele – od usług webmailowych (np. Gmail) poprzez różnego rodzaju narzędzia biurowe, aplikacje księgowe lub designerskie. Również zmarketingu jako software as a service jest dostepnych szereg narzędzi diagnostycznych do sprawdzania słów kluczowych, monitorowania działań konkurencji itd. Model ten jest dość mocno upowszechniony i wygodny z uwagi na relatywnie niewielkie opłaty miesięczne w stosunku do konieczności zakupu aplikacji pudełkowych.

w NarzędziaStrategia
Tagi: modelWWW

Podobne Terminy

Share This

Podziel się!

Udostępnij znajomym!